Ohlasy


Poprvé v životě

Můj vztah k zubařům by mohla symbolizovat věta - hlavně ať mi nic nenajde - která mi šla hlavou před každou zubní prohlídkou už od dětství. Podobně jsem se chovala při péči o mé zuby - tak nějak ošmrdlat a moc se nezajímat, abych náhodou nezjistila, že je třeba větší péče a radikálnějších zákroků...

A tak se stalo, že mě má paní zubařka vyslala na zubní chirurgii, aby mi tam vyřízli osmičku s kazem s tím, že nemá smysl ji opravovat. Potřebovala jsem slyšet jiný názor, vysvětlení a asi úplně nejraději někoho, kdo mi osmičku opraví a nebude hnát pod nůž.. Tak jsem se setkala s paní doktorkou Vášovou... Věděla jsem, že zde si budu všechny služby platit, kartička pojišťovny mi je k ničemu, ale v tuto chvíli jsem byla tonoucí, který se stébla chytá - a za to stéblo jsem byla ochotná zaplatit cokoliv.

Ze zubařského křesla u paní doktorky Vášové jsem ale slézala v úplně jiných energiích! Poprvé v životě jsem zažila někoho, kdo se k mým zubům chová jemně, ohleduplně - bezbolestně, vše mi bylo vysvětleno, ukázáno - byla jsem jak v Jiříkově vidění... Vše se opakovalo i ve vedlejší ordinaci hygienistky, kde jsem se ocitla také poprvé v životě... A dokonce mi bylo - opět poprvé v životě - vysvětleno a názorně ukázáno, jak a čím si správně čistit zuby a proč.

Ve finále jsem na zubní chirurgii stejně musela, ale dostala jsem od paní doktorky Vášové doporučení na tu nejlepší... Tak jsem vše přežila a spolu s osmičkami jsem na chirurgii nechala i váčky a záněty pod nimi. Když se dáseň zahojila a zacelila, začala jsem si pečlivě a precizně čistit zuby, opravené od paní doktorky Vášově a vyčištěné od paní hygienistky. Mám ze svých zubů radost, baví mě se o ně starat a ráda jim věnuji svůj čas - poprvé v životě :-)

Dana ŠkvorováVíce názorů pacientů na známýlékař.cz