Preventivní péče


Dentální hygienistka je specialistka, která se stará o prevenci, léčbu tvrdých a měkkých zubních tkání. Seznámení s dentální hygienistkou je velmi vhodné již v ranném dětství, kde se za asistence rodičů dítě seznamuje s péčí o svůj chrup.
V dutině ústní je téměř tisíc druhů mikroorganismů, které vytvářejí povlak (plak či plaque) na povrchu zubů. Pokud není pravidelně a pečlivě odstraňován v domácí péči, ukládají se do tohoto filmu minerální látky, tím vzniká tvrdý zubní kámen. Jeho tlakem je drážděna dáseň, následkem toho vzniká zánět, který se projeví zarudnutím, krvácením při čištění zubů kartáčkem (nebo když kousnete do jablka). Zánět proniká skrz dáseň na kost, ta se v důsledku zánětu snižuje, následuje viklavost zubu až jeho ztráta. Proto je tak důležité dvakrát do roka navštívit ordinaci, kde pracuje zubní hygienistka a nechat si odstranit zubní kámen.
Zubní kaz je nejčastější onemocnění. Proto je důležitá prevence jeho vzniku. A toto vám poskytne dentální hygienistka. Zvláště děti se v doprovodu rodičů dozví vše o správné výživě a správné péči o své zuby.


citlivou cestou k vašim zdravým zubům